Data: 9 August 2018
![]() Premiile, introduse pentru prima dată în 2016, urmăresc recunoșterea realizărilor companiilor, precum și ale ucenicilor acestora. Ucenicia poate crea excelente oportunități pentru tineri, asigurând tranziția de la școală la piața muncii, contribuind la dezvoltarea competențelor potrivite pe care le caută angajatorii.
Premiile vor fi acordate pentru realizări remarcabile în următoarele două categorii:
Candidații din cele două categorii trebuie să prezinte realizări remarcabile în domeniul uceniciei, în special ținând seama de domeniile de interes ale Alianței europene pentru ucenici: calitatea, modul în care sunt oferite stagiile de ucenicie, imaginea uceniciei și mobilitatea pentru ucenici.
Candidații nominalizați vor fi invitați să participe la evenimentul de închidere a celei de a treia ediții a Săptămânii europene a competențelor profesionale, din 9 noiembrie 2018, de la Viena.
Termen limită: 17 august 2018 Detalii: https://bit.ly/2N0UN82
Adăugat de: Simona Jianu
|
Te pasionează crearea de conținut digital și îți dorești să ajungi la EYE 2025? Atunci acest concurs este pentru tine!
Te pasionează crearea de conținut digital și îți dorești să ajungi la EYE 2025? Atunci acest concurs este pentru tine!